Jak zdobyć najtańszy błonnik?

Zajechałem dziś wracając z rozjazdu rowerowego, po kaszanke z eko zielonej krainy ale, że obok stał warzywniak to pomyslałem, że zjem sobie soczystą polską gruszkę w ramach okienka węglowodanowego:)

No i ta grucha kosztowała mnie 2.40 zł

No i co też zaciekawiło mój umysł – a to, że zawsze jak kupuje gruszkę to jestem zszokowany jej ceną,bo jednak waży tyle co jabłko a kosztuje 2-3x więcej. I wtedy się zastanawiam, czy to już płacę drożej niż w Macu za KCAL czy jeszcze taniej:)

Rozgośćcie się wieć wygodnie a ja obliczę:

OBLICZENIA na 100g  kcal/cena/błonnik

 

  • gruszka 58 / cena: 0.9zł /błonnik: 3.1g                         1pln = 64 KCAL/3.4g błonnika
  • jabłko 50 / cena: 0.3zł /błonnik: 2.4g                            1pln = 167 KCAL/8g błonnika
  • banan 90 / cena: 0.5zł /błonnik: 2.6g                            1pln = 180KCAL/5.2g błonnika
  • marchewka 27/ cena 0.3zł /błonnik 3.6g                       1pln = 90 KCAL/12g błonnika
  • kurczakburger  232/3.41/1.9  (cały to 306/4.50/2.7 ) 1 pln = 68KCAL  1pln=0.6g błonnika

 

Jakby, ktoś nie radził sobie z rozszerzeniem z biologii i nie dał rady tego zinterpretować to donoszę:

najtańszy błonnik – MARCHEWKA 12g błonnika/1zł (zrobi dobrze na Wasze drobnoustroje jelitowe;))

najtańsze kcal – BANAN 180kcal/1zł (nawet w Norwie banany kosztują ludzkie pieniądze:))

 

chcecie żeby Wam coś obliczyć – dajcie znaka w komentarzach.