HAJS

Zamiast tych wszystkich sinusów, wzorów skróconego mnożenia,  dat narodzin królów, tematów i oboczności, roślin nagonasiennych, proponowałbym młodym homo sapiens przed ukończeniem szkoły średniej zadać zadanie:

  • >>OBLICZ ile pieniędzy będziesz potrzebować do końca życia<<

Potem Ci, którzy nie umrą na miejscu, po zobaczenia wyniku, moga przystąpić do prawdziwego egzaminu maturalnego – rozpisania pomysłów jak te pieniądze zdobyć. I po maturze;)

Chcąc czy nie chcąc, hajs determinuje dużą część naszego życia. Ja wolę zdecydowanie mieć go za dużo, niż za mało, gdyż zwyczajnie nie lubię się nim przejmować. A teraz czas uświadomić sobie, ile rocznie powinieneś zarabiać, by żyć tak jak chcesz. A jak chesz? Na takie kalkulacje trzeba przyjąć parę założeń. Czy żyjesz sam, czy z kimś u boku, czy zamierzasz mieć potomstwo, budować dom, ile zamierzasz żyć, jaka kwota wystarczy Ci na emeryturze, jaki level szasting hajsingu będziesz prowadzić.

W dotarciu do kwoty docelowej, pomoże Ci załączony arkusz kalkulacyjny w którym uwzględnione są główne wydatki które poniesiesz w życiu i okres amortyzacji najpopularniejszych dóbr;)

  • Dla zobrazowania, pozwoliłem sobie przeanalizować własne potrzeby finansowe. Po uwzględnieniu wymagań, które stawiam życiu, wyszła kwota: 6308.75 zł
  • Z racji, że jednak okazało się niedawno, iż jestem zdolny do miłości, wyliczyłem także wariant w którym dzielę sie wybranymi kosztami wspólnie z mą ukochaną:D Wtedy potrzeby finansowe kształtują się następująco: 4919,03 zł
  • Z ciekawości (będziemy negocjować:P) wyliczyłem potrzeby finansowe uwzględniając utrzymanie dziecka od narodzin do skończenia studiów. Z racji, że nigdy nie liczyłem podobnych kwot, przeprowadziłem research w internecie i taka kwota szacowana jest na około 260 000zł. Uwzględniając tę kwotę w kontekście 24 lat „amortyzacji” finalny wynik to: 5370,42 zł czyli w moim przypadku pozostanie singlem się po prostu nie kalkuluje! Moje serce to czuło.

Dla mnie który nie odczuwa potrzeby posiadania pralki za 6 000, telewizora za 130 000, ale chciałby mieć swój własny 80m2 domek, niezawodne dynamiczne auto (no może auta:P), fundusze na podróże i uprawianie sportu, zabierać swą ukochaną do restauracji, teatru bez zaglądania z obawą do portfela, wyliczenia zamykają się kwotą około 6,5 tys na rękę. Każdego roku życia! Jeśli więc po 65 roku życia dalej chcę wieść ten sam „hulaszczy” żywot, potrzebuję w 35 lat pracy zgormadzić nadwyżkę stosowną do zaplanowaej długości życia.

  • Tym samym wyklarowała się tutaj pierwsza tematyka bloga – działalności, branże, zawody, które oferują warunki finansowe na poziomie 5 500 zł netto miesięcznie oraz co naturalne, powyżej:)

UWAGA! Matura poziom rozszerzony!!!

Oblicz kwotę brutto twej wypłaty, jeśli na rekę zarabiasz 5500zł.

Zakładając sam okres 30-65 lat a nie martwiąc się o starość (ufać emeryturze Państwowej:D:D) mam 35 lat x 12miesięcy x 5500zł = 2 310 000 zł i i jeśli uda mi się tą kwotę zgromadzić w 5 lat to kolejne 30 mogę już odpoczywać (co i tak nie nastąpi bo jest milion ciekawych rzeczy do zrobienia , ale spokojna o finanse głowa to to do czego dążę).

No to do dzieła;)

A jak tam Wasze kwoty:>?

P.S aha rozwiązanie zagadki -> aby mieć 5 500 netto, musisz wywalczyć na umowie o pracę kwotę 7797,63zł brutto;) POWODZENIA!